Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę wielkanocną 12.05.2019 r.

 1. Dzisiejsza niedziela wielkanocna, będąca niedzielą „Dobrego Pasterza” – rozpoczyna 56. światowy tydzień modlitw w Kościele o święte Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Niech czas obecnego tygodnia będzie dla każdego z nas wielkim wołaniem o „robotników na żniwo Pana” – zwłaszcza z naszej parafii. Niech też będzie czasem modlitewnej wdzięczności względem Boga za tych, którzy pośród nas w kościołach i kaplicach pracują oddając swoje siły, zdrowie i talenty w służbie innym.
  2. Z tej racji od parafian wyszła inicjatywa, by objąć modlitwą braci posługujących w naszej parafii. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do pana Edwarda Żarskiego, zelatora „Róży” dziewiętnastej.
  3. Dziś o g. 10.00. uroczystość I-szej Komunii świętej dzieci z naszej parafii. Biały tydzień potrwa do piątku włącznie. Serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na nabożeństwa majowe i Mszę św. o godz. 18.00.
  4. Za tydzień na Mszy św. o g. 10.00 odbędzie się rocznica I Komunii św. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę 18 maja o godz. 10.00.
  5. 13 maja przypada – 102 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej racji zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00, a potem na procesję światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  6. W środę 15 maja zapraszamy na spotkanie organizacyjne na g. 19.00 rodziców młodzieży, która w czerwcu przyjmie sakrament bierzmowania.
  7. W czwartek 16 maja w święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.
  8. W sobotę 18 maja w naszym Zakonie wspominamy św. Feliksa z Cantalice – patrona dzieci. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie namaszczenie olejami św. Feliksa dzieci, rodziców i mamy w stanie błogosławionym. Serdecznie zapraszamy.
  9. Zakończyliśmy remont schodów kościelnych. Całość inwestycji kosztowała 28 tys. zł. Dziękujemy za ofiary na wsparcie tego remontu w wysokości 1,900 zł.
  10. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego.
  11. Za wszelkiej ofiary jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.