Jedziemy dalej z… Bogiem.

W dn. 25-27 marca b.r. w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej odbyły się rekolekcje wielkopostne dla Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących, które poprowadził Br. Szymon Janowski z Warszawy. Rekolekcjonista mówił m.in. o znaku młodych ludzi, którzy chcą słuchać Ewangelii oraz o uzdrowieniu serca polegającym na uświadomieniu sobie, że jestem tym, kim jestem w oczach Boga i nikim więcej. W naukach rekolekcyjnych uczestniczyli uczniowie: LO nr VII kl. 1-3; Technikum nr VIII kl. 1-4. Do udziału w rekolekcjach zadeklarowało się 160. uczniów (w tym uczęszczających na etykę). W czasie tegorocznych rekolekcji było najwięcej uczestników od siedmiu lat. W porównaniu z poprzednimi latami zauważyliśmy, że w tym roku najwięcej uczniów przystąpiło do spowiedzi i Komunii Św. (Joanna, katechetka z ZSCHiO).

Refleksje uczniów po rekolekcjach:

Interesujący czas spędzony z o. Szymonem; Pogłębił nasza wiarę; Uświadomił nas o tym, jak należycie spędzać czas na rozmowie z Bogiem; Rekolekcje były rozjaśnieniem umysłów młodych ludzi zabawnym podejściem do życia w wierze; Przekonały nas do czerpania z życia wszystkiego, co dobre i ofiarowane dla nas od Boga. Metody przedstawiania nam, metafory wiary były oryginalne i trafne, powiązane cytatami takimi jak: ”życie jest jak nożyczki, zależy czy dobrze trzymasz za uchwyt” lub „ dla niektórych warto się roztopić” – bałwan dla świata, dla Boga nie jest głupi. Przez różne teksty kultury brat chciał nam przekazać, że dobro Boga działa na ludzi w różnych aspektach życia. 
Fajny koleś; Mega ksiądz; Gadał po ludzku; Życie jest jak nożyczki; Nie można bać się spowiedzi; Bóg nie odtrąca; Rozśmieszał nas; Gadał tak, byśmy to zrozumieli; Życie jest jak długopis; Tablety i żylety; Błogosławiony – Czarny Los; Nie jesteś sam – jest Bóg; Bałwan Olaf- mądry gość.

Uczniowie ZSCHiO

Galerię zdjęć zobacz – TU.