Ogłoszenia duszpasterskie na 12 Niedzielę zwykłą – 24.06.2018

 1. 27 -ego każdego miesiąca – a więc w dniu rozpoczęcia objawień – będzie miała miejsce Nowenna Gietrzwałdzka przed wielkim Jubileuszem 150-lecia objawień. Rozpoczniemy ją w środę przed wieczorną Mszą Św.
 2. Dziś uroczystość św. Jana Chrzciciela. Panu Janowi, Organiście i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa
 3. 28-ego wspomnienie św. Ireneusza. Przy okazji imienin pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Ireneuszu, byłym proboszczu parafii.
 4. W piątek 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, imieniny O. Piotra i Br. Pawła Gądka. Msza św. w intencji solenizantów o godz. 18.oo. W tym dniu Msze będą o 7.00; 9.00; 16.30; 18.00. Taca przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.
 5. W sobotę 30 czerwca w Gietrzwałdzie od godz. 9.00 do 18.00 będzie zapowiadany Dzień Pokutny, pt. „Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej”. Zachęcamy do licznego udziału
 6. Rozpoczęły się wakacje. Dzieci bardzo licznie uczestniczyły we Mszy św. na zakończenie roku szkolnego. Dziękuję Dyrekcjom szkół, a także nauczycielom i katechetom. Życzymy dobrego wypoczynku wakacyjnego.
 7. Od jutra przez dwa tygodnie będą u nas w parafii dziecięce półkolonie. W przyszłą niedzielę puszka przeznaczona będzie na dofinansowanie tych półkolonii, których koszty nieco wzrosły od zeszłego roku.
 8. Od 1-2 lipca jest Ogólnopolska Pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę. Informacje na plakacie
 9. W tym tygodniu odeszły do Pana śp. Helena Kowalczuk, oraz śp. Romualda Parol. Wieczny odpoczynek….
 10. Zarząd naszej zakonnej Prowincji Kapucynów dokonał zmiany w składzie personalnym klasztoru przenosząc na inną placówkę proboszcza oraz dwóch braci. Msza na pożegnanie będzie w przyszłą niedzielę o 11.30.
 11. Instalacja nowego proboszcza do parafii będzie miała miejsce w środę 4 lipca o godz. 18.00. Zapraszam do obecności w tym dniu.
 12. Polećmy te wszystkie sprawy parafii opiece naszej Ostrobramskiej Matce Miłosierdzi: Pod Twoją obronę…