Ogłoszenia duszpasterskie na 5 niedzielę wielkanocną – 29.04.2018

 1. Dziś obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa w czasie II wojny światowej.
 2. Metropolita Warmiński, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Prezydent Olsztyna i Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej– zapraszają do udziału w Wojewódzkich obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program na plakacie w gablocie.
 3. 1 maja wspomnienie św. Józefa Robotnika. Msze św. w porządku dnia zwykłego.
 4. Nabożeństwo majowe o 17.30
 5. W Sanktuarium w Gietrzwałdzie jest organizowane 2 maja modlitewne czuwaniu od 18.00 – 24.00 kończące się Mszą Świętą o północy – w intencji obrony życia dzieci poczętych a zagrożonych aborcją i o ustanowienie w Polsce prawa chroniącego każde życie.
 6. W 27-rocznicę istnienia naszej parafii, 3 maja w czwartek, zapraszamy wraz z Radą Osiedla „Pojezierze” na Piknik Parafialny. Rozpocznie się o godz. 14.00 koncertem pieśni sakralnych a następnie udamy się na biesiadę muzyczną i grillową do klasztornego ogrodu. Tych parafian, którzy chcieliby się czynnie zaangażować, zachęcamy by upiec ciasta i przynieść na spotkanie.
 7. W Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Msze św. będą w porządku niedzielnym.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca
 9. Arcybiskup Warmiński na piątek udziela dyspensy od pokarmów mięsnych. Zachęca jednocześnie by w tym dniu pomodlono się w intecjach Ojca Świętego
 10. Młodzież oazowa organizuje kawiarenkę w salce pod kościołem i zaprasza dziś na ciasto, kawę, herbatę i lemoniadę. Ofiary przy tej okazji złożone – zostaną przeznaczone na ich formację oazową
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisław Prusinowski, Genowefa Fenicz, Zofia Staniecka. Pomódlmy się za nich: Wieczne odpoczywanie….
 12. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki M. Bożej