Ogłoszenia duszpasterskie na 4 niedzielę Wielkanocną – 22.04.2018

 1. W dniu wczorajszym w konkatedrze Olsztyńskiej został wyświęcony nowy biskup naszej archidiecezji – Bp Janusz Ostrowski. Dziękujemy Panu Bogu za ten dar dla naszego Kościoła warmińskiego.
 2. Nasza Prowincja Zakonna ma nowego Prowincjała i zarząd. Został nim o. Łukasz Woźniak. Polecajmy ich Bogu w modlitwie i opiece Matki Najświętszej.
 3. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Zachęcamy do modlitwy w tych intencjach.
 4. Bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą imieninową w intencji O. Marka Skowrońskiego – Proboszcza naszej parafii, która odbędzie się w środę 25.04.2018 o godzinie 18.00. Prosimy także o modlitwę w intencji dostojnego solenizanta.
 5. 3 maja zapraszamy wraz z Radą Osiedla „Pojezierze” na Piknik Parafialny. Rozpocznie się o godz. 14.00 koncertem pieśni sakralnych a następnie udamy się na biesiadę muzyczną i grillową do klasztornego ogrodu.
 6. Dla chcących nauczyć się pisania ikon – jest prowadzony w Olsztynie kurs składający się ze siedmiu spotkań, od 8 czerwca do 14 lipca br. Informacje szczegółowe w gablocie.
 7. W poniedziałek imieniny ks. Arcybiskupa Seniora Wojciecha Ziemby. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym Solenizancie.
 8. Na zakończenie tygodnia biblijnego przygotowane jest „Słowo Życia” na małych karteczkach, przy wyjściu z kościoła. Proszę byśmy je wzięli ze sobą i z wiarą w domu odczytali.
 9. W sobotę 28 kwietnia – Dzień wdzięczności w WSD HOSIANUM. Program w gablocie.
 10. Młodzież oazowa organizuje kawiarenkę w salce pod kościołem i zaprasza za tydzień, w niedzielę 29-ego kwietnia na ciasto, kawę, herbatę i lemoniadę. Ofiary przy tej okazji złożone – będą przeznaczone na ich formację oazową
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Janusz Lasota, Tadeusz Podlecki i Aleksander Edward Jauer. Pomódlmy się za nich: Wieczne odpoczywanie….