Ogłoszenia duszpasterskie na 4 niedzielę wielkiego postu – 11.03.2018

 1. Witamy serdecznie o. Krzysztofa Lewandowskiego, naszego współbrata, przełożonego klasztoru w Mogilnie i proboszcza, który poprowadzi nasze wielkopostne rekolekcje do środy włącznie. Msze święte w poniedziałek, wtorek i środę będą: o godz. 7.00; 9.00; 16.30 i 18.00. W środę naszym wyrazem wdzięczności będzie taca z każdej Mszy świętej, przeznaczona na potrzeby wspólnoty Ojca Rekolekcjonisty.
 2. Podczas rekolekcji spowiada dwóch spowiedników. Dobrze jest skorzystać w tym czasie z sakramentu Pokuty by nie odkładać go na ostatnie dni przed świętami.
 3. W czasie rekolekcji – jedynie w środę kancelaria będzie nie czynna.
 4. Przypominam, że rekolekcje dla dzieci Szkół Podstawowych, które miały być dwa tygodnie temu, rozpoczną się w poniedziałek o 10.30 dla klas I-IV, zaś od 11.45- dla klas V-VII.
 5. Dziś, po Mszy św. o 13.00 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 6. Także dziś 16.00 warsztaty dla osób uzależnionych i współuzależnionych, w Sali pod kościołem
 7. W czwartek 15 marca zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM.
 8. Pragniemy jak co roku zorganizować paczki świąteczne dla najuboższych naszych parafian. Prosimy by od tej niedzieli do wtorku 20 marca włącznie przynieść produkty żywnościowe do kruchty bądź do furty klasztornej
 9. W sklepiku można nabyć kartki świąteczne, palmy na Niedzielę Palmową, świeczki ozdobne, oraz zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego i dwumiesięcznika Trzeźwymi Bądźcie
 10. W ramach jałmużny wielkopostnej dzisiejsza ofiara do puszek będzie przeznaczona na paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii.
 11. Bóg zapłać za wszelkie wyrazy dobroci i życzliwości. Niech Matka Najświętsza otacza nas swoją opieką.