Ogłoszenia duszpasterskie na 4 niedzielę adwentu – 24.12.2017

 1. Dziś Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich na 24.00  na Pasterką poprzedzoną procesją z figurką Dzieciątka Jezus do żłóbka i wspólną Liturgią Godzin o 23.30. Według polskiego zwyczaju powstrzymujemy się w tym dniu od spożywania pokarmów mięsnych. Po Mszy o 14.00 kościół będzie zamknięty do 23.00 w celu przygotowania i wystroju świątyni. Dziś nie ma Mszy św. o 18.00
 2. Porządek liturgiczny w czasie dwóch dni świątecznych jak w niedzielę.
 3. W drugi dzień świat serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie o godz. 17.00 i podzielenie się opłatkiem.
 4. Już dziś informujemy, że wizyta duszpasterska zwana kolędą w naszej parafii rozpocznie się od wtorku 02 stycznia. Zaczniemy od ul. Piłsudskiego. Będziemy odwiedzać parafian w zwykły dzień od 16.30, natomiast w soboty od 10.00. Nie będziemy kolędować w Trzech Króli i w niedziele.
 5. Mamy piękne choinki w kościele. Wyrazy szczególnej wdzięczności kierujemy do Zarządu Nadleśnictwa, które je ofiarowało, a także dziękuję panu Stanisławowi i panu Antoniemu. Bóg zapłać wszystkim osobom zaangażowanym w obsadzenie choinek, a zwłaszcza bratu Sebastianowi.
 6. Radzie Osiedla Pojezierze, a szczególnie panu Bogdanowi dziękuję za współzorganizowanie Wigilii dla osób samotnych. To było piękne spotkanie
 7. Pragnę podziękować bardzo serdecznie paniom Józefom i pani Halinie za ofiarne zaangażowanie w działalność Caritas. Dużo więcej osób mogło skorzystać dzięki ich ofiarnej pracy i możliwościom jakie zaistniały. Pięknie dziękuję paniom sprzątającym kościół i paniom zaangażowanym w sklepiku parafialnym.
 8. Są jeszcze świece wigilijne. Płonąca świeca na stole wigilijnym jest znakiem Bożej obecności i wsparciem wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.
 9. W imieniu osób potrzebujących które skorzystały z darów spożywczych w ramach „siatki miłosierdzia”, dziękuję Wam kochani Parafianie. Niech dobry Bóg wynagrodzi każdy dar serca.
 10. Na koniec pragnę podziękować wszystkim naszym dobroczyńcom za dobroć której nieustannie doświadczamy, wyrażoną również w postaci smacznych potraw i różnych przejawów życzliwości. Bóg zapłać.
 11. Życzymy błogosławionych Świąt pełnych pokoju płynącego z narodzin Syna Bożego.