Ogłoszenia duszpasterskie na 31 niedzielę zwykłą – 05.11.2017

 1. W czwartek, 16 listopada będzie główna uroczystość odpustowa naszego kościoła: NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Przypada w roku jubileuszowym 100-lecia śmierci bł. O. Honorata Koźmińskiego, którego relikwie nawiedzą naszą parafię. Centralną Mszę Odpustową w czwartek 16-ego listopada będzie sprawował J. E. Ks. Arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński. Triduum przygotowujące rozpocznie się od przyszłego poniedziałku. Szczegółowy program zamieszczony jest w gablocie.
 2. Msze w czasie Triduum: o 7.00; 9.00; 16.30; i 18.00. W pierwszy dzień Triduum Eucharystycznego – 13 listopada, w poniedziałek – obchodzimy uroczystość Konsekracji naszego Kościoła. W tym roku mija już 12 lat od tamtego wydarzenia.
 3. W związku ze zbliżającą się uroczystością odpustową w naszej parafii, a także nawiedzeniem relikwii bł. Honorata, w przyszłą niedzielę o 14.00 w naszym kościele wystąpi Chór Tęcza z koncertem pieśni sakralnych i patriotycznych. Serdecznie zapraszamy.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – dziś o 17.00 w salce duszpasterskiej, a także warsztaty dotyczące tematyki uzależnień dziś o 16.00 w Sali pod kościołem.
 5. Msza św. z udziałem Odnowy w Duchu Świętym z modlitwą o uzdrowienie w poniedziałek o 18.00
 6. 11 listopada w sobotę święto Niepodległości Ojczyzny. Msze święte w naszej parafii jak w porządku świątecznym tj: o 7.00; 9.00; 16.30 i 18.00.
 7. Zapraszamy wraz z przedszkolem miejskim Nr 37 na uroczysty koncert pieśni patriotycznych z okazji święta Niepodległości do Sali pod kościołem na 7 listopada, we wtorek o godz. 9.30. Wykonawcami będą dzieci z przedszkoli miejskich Olsztyna.
 8. W parafialnym kiosku można nabywać prasę katolicką np. Gościa Niedzielnego z obrazkiem z modlitwą za dusze w Czyśćcu cierpiące.
 9. Dziś ofiara do puszek przeznaczona jest na ubogich naszej parafii.
 10. Został zrobiony zjazd dla wózków z chodnika na plac przykościelny, a także deska. Przyłożona do progu drzwi może pomóc w łagodnym przejeździe. Znajduje się po wewnętrznej stronie drzwi środkowych.
 11. Oświadczenie KEP w sprawie ograniczenia handlu w niedziele:

(załącznik do odczytania)