Ogłoszenia duszpasterskie na 23 niedzielę zwykłą – 10.09.2017

1. Dziś w Gietrzwałdzie mają miejsce centralne uroczystości Narodzenia NMP i 140 rocznica Objawień jak również jubileusz 50 koronacji cudownego obrazu NMP.

2. Od dzisiejszej niedzieli do następnej przeżywamy Tydzień Wychowania.

3. Przypominamy: młodzież zainteresowana przystąpieniem do sakramentu bierzmowania ma dziś pierwsze spotkanie  o godz. 17.00.

4. W środę 13 września o. Jan Chryzostom,  senior klasztoru, będzie obchodził swoje imieniny. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą w Jego intencji o godz. 18.00. Także 13 -ego po Mszy o godz. 18.00 nabożeństwo Fatimskie.

5. 14 września, w czwartek – święto podwyższenia Krzyża Świętego a w piątek wspomnienie Najświętszej MP Bolesnej. Msze w porządku zwyczajnym.

6. Serdecznie dziękujemy Bratu Piotrowi Ruszczakowi za Jego obecność w naszej wspólnocie klasztornej i parafialnej i Jego ofiarne zaangażowanie zwłaszcza w posłudze furtiana. Życzymy łask Bożych na nowej placówce, do której będzie przynależał z dniem 14 września. Niech Matka Boża darzy swoją opieką.

7. 15 września, w piątek odbędzie się w parafii NSPJ Ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Młodzież, wiara i poznanie powołania” – w kierunku synodu o młodzieży. (Bliższe info w gablocie)

8. Jest organizowana ogólnopolska akcja modlitewna „Różaniec do granic”. 7-ego października wzdłuż granic Polski będzie odmawiany różaniec. Chętni z poszczególnych dekanatów udadzą się do kościołów stacyjnych. Dla naszego dekanatu „Olsztyn Śródmieście” jest kościół w Górowie Iławieckim.

9. Życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień