Ogłoszenia duszpasterskie na 21 Niedzielę zwykłą – 27 sierpnia 2017

 1. W dniu dzisiejszym gościmy o. Dariusza Jagodzińskiego, misjonarza z Gabonu. Dziękujemy Mu za Jego obecność i podzielenie się z nami doświadczeniem pracy na misjach. Wyrazem naszego wsparcia oprócz modlitwy będą ofiary zebrane do puszek po Mszach świętych przeznaczone na ten szlachetny cel. Serdeczne Bóg zapłać za wyrazy hojności.
 2. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie zostanie odprawiona wyjątkowo w poniedziałek 11 września.
 3. Również imieniny o. Grzegorza Gutka będą nie za tydzień w niedzielę 3-ego ale we wtorek 5-ego września o 18.00, ponieważ prowadzi rekolekcje zakonne dla Sióstr klauzurowych. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
 4. Także pierwsza zbiórka ministrancka odbędzie się w sobotę 9-ego września o 12.00.
 5. Pierwsze powakacyjne spotkanie Chóru Parafialnego będzie miało miejsce w czwartek 7 września po Mszy wieczornej. Zapraszamy również chętnych, którzy chcą zaangażować się w śpiew.
 6. W tym tygodniu dni odnowy duchowej. W 1.Piątek miesiąca, 1 września – przyjdziemy do Chorych z Komunią Świętą od 9.00. Na Mszę św. o godz.16.3o zapraszamy dzieci z rodzicami.  O godz. 18.oo Msza św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. W I sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.30 do 12.00; o 12.00 – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi; o 17.15 – Różaniec, o 18.00 – Msza św. w intencji członków Żywego Różańca ze zmianą tajemnic a następnie nocne czuwanie od godz. 20.30, wraz z Mszą św. z niedzieli.
 7. Msza św. Rozpoczynająca Rok Szkolny 2017/2018 dla dzieci i młodzieży będzie w niedziele 3-ego września o 13.00. Dzieci z podstawówki proszę by przyniosły ze sobą tornistry, które będą poświęcone.
 8. Jerycho Różańcowe w parafii MB Różańcowej od 1-8 września.
 9. W gablocie jest zaproszenie na „Gietrzwałd Młodych”, czuwanie 2 września, a także na Dożynki Jasnogórskie od 2-3 września
 10. Jest również informacja Pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie składania wniosków o świadczenia z Programu „Rodzina 500+” na nowych zasadach. Jest podana strona internetowa.
 11. Ofiary złożone do puszek z przyszłej niedzieli – przeznaczone będą na wsparcie dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.
 12. W przyszłą niedzielę zapraszamy na warsztaty dotyczące tematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu. Spotkanie będzie jak zwykle w Sali pod kościołem o godz. 16.00