Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 04.06.2017

1. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała nasza Parafia będzie przeżywać podążając we wspólnej miejskiej procesji. Zostaliśmy poproszeni jako Parafia przez odpowiedzialnych za procesję – o przygotowanie Trzeciego Ołtarza. Zatem nie będziemy robić ołtarzy wokół naszej posesji – ale zaangażujemy się  w przygotowanie wskazanego nam ołtarza.

2. W związku z tym o. Proboszcz zaprasza przedstawicieli wspólnot – po dwie lub trzy osoby –  FZŚ, Grupy Modlitewnej św. o. Pio, Odnowy w Duchu Świętym, Żywego Różańca Wspólnoty Męskiej i Oazy Młodzieżowej, a także osoby chcące się zaangażować – na spotkanie związane z przygotowaniem Parafialnego Ołtarza w piątek 9 czerwca, po Mszy św. wieczornej, czyli na 18.30 do salki w klasztorze.

3.  W przyszłą niedzielę 11 czerwca przypada Jubileusz 25-lecia kapłaństwa o. Proboszcza. Zapraszamy Parafian i Gości na Mszę św. o 11.30 a następnie od 14.00 do ogrodu klasztornego  na grilla, na pobycie razem.

4. W tym dniu młodzież oazowa zorganizuje kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na ich wyjazd wakacyjny

5. Jak co roku będą zorganizowane półkolonie „Wakacje w klasztorze”, dla dzieci od pierwszej klasy do szóstej. Bliższe informacje podamy w przyszłą niedzielę.

6. Spotkania małżeńskie, dla małżonków którzy chcą wzmocnić swoje więzi małżeńskie 16-18 czerwca, w Domu Misyjnym św. Wojciecha w Pieniężnie. Szczegóły w gablocie

7. Organizowany jest „Bieg dla Maryi”. Trasa Łupstych – Gietrzwałd, 17 czerwca, start o 9.00. Informacje na plakacie w gablocie

8. „Marsz dla życia i rodziny” – 11 czerwca. O 13.00 – Msza św. w kościele NSPJ a o 14.15 – rozpoczęcie marszu. Informacje na plakacie.

9. 15 Czuwanie ze św. Ojcem Pio – Kraków Łagiewniki 10/11 czerwca

10. Dziś przypada X Święto Dziękczynienia. Wyrazem naszej wdzięczności za Świątynie Opatrzności i jednocześnie wsparciem jej budowy będzie zapowiadana puszka po Mszy św. i Akt Dziękczynienia i zawierzenia Opatrzności Bożej.