Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 02.04.2017

1. Zakończył się rekolekcje wielkopostne, a przed nami ostatnie przygotowania do przeżycia Misterium Paschalnego Chrystusa. Przyszła niedziela jest Palmową, zwaną Niedzielą Męki Pańskiej, na której święcimy palmy. Jest możliwość ich zakupu w parafialnym sklepiku.

2. Mężczyzn chętnych do pełnienia straży przy Grobie Pańskim zapraszamy do zgłaszania się i zapisania w zakrystii po Mszach św. W tym roku będą pełnić straż przy grobie Pana Jezusa również harcerki które mają swoje spotkanie formacyjne w naszym klasztorze.

3. W poniedziałek 3 kwietnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z udziałem Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.

4. W najbliższy piątek przed Niedzielą Palmową, pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego, odbędzie się na Starym Mieście w Olsztynie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które rozpocznie się o godz. 20.00 w bazylice współkatedralnej pw. św. Jakuba, a zakończy ok. godz. 21. 30 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (dawny kościół garnizonowy).   Po zakończonym nabożeństwie będzie adoracja relikwii Krzyża Świętego oraz możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Uczestników prosimy o przyniesienie ze sobą świec lub lampionów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w duchu zadośćuczynienia za nasze grzechy oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Olsztyna.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu o 17. 30, a o 18.00 Msza święta w intencjach Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

6. W Pierwszy Piątek miesiąca  Bracia pójdą do chorych od 9.00 z Komunią Świętą. Z racji W. Postu zapraszamy dzieci na Mszę św. wyjątkowo o godz.16.oo i na drogę Krzyżową. O 17.00 droga Krzyżowa dla dorosłych. O godz. 18.oo Msza św. a o 19.00 droga Krzyżowa dla młodzieży. Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w tym nabożeństwie.

7. Wszyscy ministranci starsi i młodsi a także lektorzy zaproszeni są na spotkanie z o. Proboszczem w sobotę 8 kwietnia do kościoła na godz. 11.00. Obecność obowiązkowa.

8. Zachęcamy do przynoszenia produktów żywnościowych, które będą wykorzystane do przygotowania paczek dla ubogich naszych parafian. Dary te można przynosić począwszy od dnia dzisiejszego przez cały tydzień

9. W kościele NSPJ, 8 kwietnia o godz. 19.00 będzie koncert zespołu: „Mocni w wierze”

10. Dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości. Życzymy Bożego błogosławieństwa wszystkim, którzy dobrze nam czynią dla imienia Bożego.