Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową

1. Dziękujemy za przyniesione dary spożywcze, które będą w tym tygodniu rozdane potrzebującym naszej parafii.

2. W Wielkim Tygodniu kancelaria będzie czynna jedynie w poniedziałek i w środę. Pilne sprawy proszę zgłaszać w zakrystii lub na furcie.

3. Wszystkich mężczyzn chętnych do pełnienia straży przy Grobie Pańskim zapraszamy do zgłaszania się po Mszy św. do zakrystii.

4. W tym roku – podobnie jak w ubiegłym – przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Sobotę będą czuwać również harcerki.

5. Dziś można złożyć ofiary do puszki na kwiaty i wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

6. W czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Porządek liturgiczny jest następujący: Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do 22.00

7. Wielki Piątek – Liturgia Godzin o godz. 7.00; Droga Krzyżowa o godz. 15.00, Liturgia Wielkopiątkowa godz. 18.00, śpiew Gorzkich Żali o godz. 21.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

8. W Wielką Sobotę adoracja cały dzień. Liturgia Godzin o godz. 7.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 8.00 do 17.30 co pół godziny. Na Liturgię Wigilii Paschalnej zapraszamy na godz. 20.00, podczas której będzie odnowienie przyrzeczeń chrztu. Proszę o przyniesienie ze sobą świecy.

9. Spowiedź w czasie Triduum: W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od godz. 6.00- do 17.30.

10. Nowennę do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Wielki Piątek i będziemy kontynuować w następne dni w czasie wieczornych Mszy świętych.

11. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Tego dnia nie ma Mszy o 7.00.

12. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych jak w niedzielę.

13. Już dziś informujemy że w niedzielę 23 kwietnia na ulicach Starego Miasta odbędzie się Taniec Wielkanocny. Tak jak w innych miastach Europy, będziemy w ten sposób wspólnie radować się ze Zmartwychwstania Pana. Szczegóły inicjatywy znaleźć można na stronie internetowej: www.taniecwielkanocny.olsztyn.pl. Osoby, które pragną włączyć się w to wielkanocne dzieło, prosimy o zapisywanie się poprzez stronę internetową lub przybycie na najbliższą próbę tańca we wtorek 18.04, na godzinę 18.30, do sali pod Kościołem.