Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 30.04.2017

1. Metropolita Warmiński, Wojewoda Warmińsko-Mazurski i Prezydent Olsztyna – zapraszają do udziału w Wojewódzkich obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program na plakacie w gablocie.

2. Dziś rozpoczyna się tydzień biblijny, a wraz z nim pierwsze narodowe czytanie Słowa Bożego. Każdy kto zechce wychodząc z kościoła,  może wziąć karteczkę z tekstami Pisma Świętego, tzw. „Chleb życia”. W domu należy odszukać ten fragment i wybrać coś dla siebie. Warto to Słowo zapamiętać, wprowadzać w swoją codzienną modlitwę, w codzienny rachunek sumienia. Będzie Ono jak światło na drogach naszego życia. Potrzeba, byśmy jako wspólnota ochrzczonego narodu myśleli w kategoriach biblijnych. Czytanie i przeżywanie  Słowa Bożego pomoże kształtować naszą przyszłość jako narodu zakorzenionego w kulturze chrześcijańskiej Europy.

3. Z okazji 140. rocznicy objawień Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie Ojciec święty Franciszek udzielił ODPUSTU ZUPEŁNEGO wiernym, którzy od 1 maja 2017 roku do 31 października 2017 roku, nawiedzą Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie.

4. Również z okazji 140. rocznicy Objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, na antenie Radia Olsztyn, transmitowana jest Msza święta z Gietrzwałdu, w każdą niedzielę o godz. 7.00. Natomiast na antenie Radia Plus można słuchać specjalnie przygotowanych audycji na temat TAJEMNIC GIETRZWAŁDZKICH OBJAWIEŃ, mówiących o historii objawień Matki Bożej i przedstawiających Jej orędzie. Audycja na antenie Radia Plus od poniedziałku do piątku o godz. 17.50.

5. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni przez cały maj o 17.30

6. Na upamiętnienie zeszłorocznego Jubileuszu naszej Parafii – 3 maja, w środę, wystąpi w naszym kościele koło 14.00 Chór Tęcza, pod kierownictwem artystycznym Jerzego Bogdana z koncertem pieśni sakralnych i patriotycznych w wykonaniu. Następnie udamy się do klasztornego ogrodu na Piknik Parafialny, na pobycie razem, na kiełbaskę i muzykę na który zapraszamy wraz z Radą Osiedla „Pojezierze”. Są przewidziane nagrody dla dzieci za udział w różnych konkursach. Tych parafian, którzy chcieliby się czynnie zaangażować, zachęcamy by upiec ciasta i przynieść na spotkanie.

7.  Zachęcamy na pielgrzymkę do Wilna. Wyjazd przed północą 26-ego, cały dzień 27-ego maja jesteśmy w Wilnie i nad ranem w niedzielę będziemy w Olsztynie. Zapisy po Mszy św. lub w kancelarii. Koszt 160 zł

8. W ramach solidarności z ofiarami wojny w Syrii dzisiejsza puszka przeznaczona jest na pomoc najbardziej poszkodowanym.

9. Dobrego dnia życzymy, pełnego Bożych błogosławieństw.