Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę Adwentu – 11.12.2016

1. 19 grudnia w przyszły poniedziałek przypadają imieniny o. Dariusza Sosnowskiego. Na Mszę święta imieninową w intencji dostojnego Solenizanta zapraszamy w niedzielę 18-ego na godz. 8.30

2. Dziś rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje adwentowe, które prowadzi nasz Współbrat O. Andrzej Makowski, wikary klasztoru warszawskiego. Porządek Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi jest następujący: w poniedziałek, wtorek i środę o 7.00; 9.00; 16.00; i 18.00. Z wyjątkiem wtorku; z racji na roraty dzieci Msza będzie o 16.30. Naszą wdzięcznością wobec O. Rekolekcjonisty będzie taca zebrana w środę podczas każdej Mszy świętej na potrzeby klasztoru warszawskiego. Dziękujemy za wyrazy hojności. W czasie rekolekcji w środę kancelaria nieczynna.

3. W imieniu Ruchu Światło Życie naszej archidiecezji zapraszamy 16 grudnia na 16.30 osoby zainteresowane do salki duszpasterskiej na kolejne spotkanie w ramach Rozmów o dialogu. Temat: Dialog małżeński.

4. W piątek rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus. Modlitwy nowennowe na Mszach św. o godz. 18.00.

5. Serdecznie zapraszamy na spotkania Odnowy w Duchu Świętym, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00, a także na spotkania biblijne w środy o 19.00

6. W sklepiku do nabycia: kartki świąteczne, kalendarze, komplety kolędowe, różańce są jeszcze świece Caritas.

7. Od czwartku do soboty odbędą się Rekolekcje Trzeźwościowe dla osób uzależnionych i ich rodzin, a także tych którzy zainteresowani są tą problematyką na Mszach św. o 18.00.

8. W imieniu własnym, współbraci i naszej wspólnoty parafialnej dziękuję osobom dbającym o czystość naszej świątyni, a także tym, które bezinteresownie zajmują się organizacją i rozdawaniem produktów żywnościowych w ramach pomocy parafialnej. Niech Bóg hojnie wynagrodzi trud i poświęcony czas. Chcę równie serdecznie podziękować Paniom Katechetkom które z własnej inicjatywy wraz z dziećmi ze Szkolnego Koła Caritas zorganizowały kwestę w Biedronce produktów żywnościowych, które będą przeznaczone na paczki dla potrzebujących. Dziękuję Paniom i dzieciom za to zaangażowanie.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy o 13.00 spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych.

10. Wraz z Radą Osiedla Pojezierze zapraszamy jak w ubiegłym roku osoby samotne na wigilię do klasztoru na 18 ego grudnia. Po Mszy św. o 18.00 spotkamy się w dużej Sali pod kościołem by wspólnie pokolędować. Prosimy o odpowiedz na zaproszenie poprzez zapisanie się w zakrystii.

11. Dzisiejsza puszka przeznaczona jest na ubogich naszej parafii. Przy wyjściu można zabrać ze sobą siatki miłosierdzia, które następnie przez cały tydzień można przynosić do kościoła bądź na furtę.