Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę Adwentu – 04.12.2016

1. We czwartek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ze względu na dzień rorat dla dzieci – Msza św. będzie zamiast o 16.00 to o 16.30.

2. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w 3 Niedzielę Adwentu, czyli od przyszłej niedzieli. Poprowadzi je nasz Współbrat o. Kazimierz Synowczyk, przełożony klasztoru w Warszawie. Program podamy w przyszłą niedzielę.

3. Rekolekcje trzeźwościowe od 15 do 17 grudnia na Mszach sw. o 18.00

4. Zapraszamy osoby samotne na Wigilię do klasztoru na 18-ego grudnia. Prosimy podejść do zakrystii byśmy wiedzieli ile osób skorzysta z zaproszenia.

5. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę na nocne czuwanie 10-11 grudnia. Zaprasza też do udziału we Mszy św. inaugurującej działalność Wspólnoty przy naszej parafii 17 grudnia o 18.00. Szczegóły w gablocie.

6. Wydział Duszpasterski Kurii Archidiecezji Warmińskiej organizuje szkołę wolontariuszy parafialnych. Szczegóły w gablocie.

7. W sklepiku do nabycia: kartki świąteczne, kalendarze, komplety kolędowe, różańce świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

8. Opłatki można jeszcze nabyć w zakrystii, kancelarii lub na furcie klasztornej.

9. Dzisiaj zgodnie z prośbą Kościoła zbieramy ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za każdy dar serca. Natomiast puszka na ubogich naszej parafii będzie za tydzień.

10. Artykuły spożywcze trwałe na paczki świąteczne dla ubogich – parafianie mogą składać w kruchcie kościoła lub na furcie od przyszłej niedzieli do 18 grudnia włącznie

11. Od Nowego Roku ujednolicimy godziny świątecznej popołudniowej Mszy św., mianowicie będzie nie o 16.00 ale o 16.30. Takie rozwiązanie narzuca nam konieczność dostosowania się do rytmu zajęć dzieci szkolnych, które kończą lekcje o 16.00.

12. Życzymy Bożego błogosławieństwa na nachodzący tydzień.