28 Niedziela Zwykła 11 październik 2015.

  1. Pragniemy przypomnieć, że dziś po Mszy św. o godz. 13.00  odbędzie się w kościele spotkanie o. Proboszcza z rodzicami dzieci, które mają przystąpić w tym roku szkolnym do  I Komunii św.
  1. Dziś również o 16.00, drugie warsztaty z zakresu duchowości, dotyczące tematyki uzależnień.
  1. Dziś przypada XV dzień papieski pod hasłem “Jan Paweł II – patron rodziny”. Zbierane dobrowolne ofiary do puszek przeznaczone są na rzecz stypendystów św. Jana Pawła II.
  2. We wtorek, 13 października, po Mszy świętej o godz. 18.00, zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. W  tym dniu również oddajemy Panu Bogu chwałę przez błog.     o. Honorata, którego setna rocznica śmierci przypadnie w  przyszłym roku.
  3. W czwartek 15 października zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam.
  4. Na stolikach po obu stronach wyjścia z kościoła znajdują się kartki wypominkowe, które po wypełnieniu należy złożyć w      zakrystii, kancelarii lub w kopercie na tacę. Na kartkach można     wpisać konkretny dzień, w którym życzymy sobie by były      odczytane. W intencji tych wszystkich zmarłych będziemy się    modlić przez cały miesiąc listopad na Mszy św. o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę 18 października, przypada światowy dzień misyjny. Jak uczy papież Franciszek: “Misja jest gorącą   miłością do Jezusa Chrystusa i jednocześnie gorącą miłością do        ludzi”. Pomagamy misjonarzom modlitwą i ofiarą. Ofiary tego dnia zebrane na tacę będą przeznaczone na pomoc naszym braciom pracującym na misjach, zwłaszcza w Gabonie. W ich   imieniu serdecznie dziękujemy.
  6. Również za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej będą rozprowadzane cebulki żonkili  przez dzieci ze Szkolnego Koła Caritas z SP nr 3 na potrzeby Hospicjum Domowego w Olsztynie w ramach akcji ” Pola nadziei”.
  1. Bóg zapłać za wszelkie oznaki życzliwości, wyrażone na rzecz  kościoła i klasztoru w sposób duchowy i materialny.