Piknik rodzinny – członków róż Żywego Różańca.

17 maja w naszej parafii odbył się wspaniały piknik rodzinny – członków róż Żywego Różańca -modlących się w intencji dzieci. Bawiliśmy się w licznym gronie, bo było nas około 50 osób. Jak przystało na wspólnotę imprezę rozpoczęliśmy krótką wspólną modlitwą, którą poprowadził nasz opiekun- brat Andrzej.

Dzięki temu,  że Pan Bóg zadbał o piękną pogodę mogliśmy bawić się w ogrodzie przy klasztorze. Zmęczeni po harcach odpoczywaliśmy w cieniu na trawie zajadając przygotowany poczęstunek. Nie zabrakło grillowanych  kiełbasek i pysznej kaszanki a na deser  były przyniesione ze sobą łakocie. Każdy znalazł coś dla siebie. Dzieci bawiły się wspaniale grając w zbijaka, bawiąc się chustą biorąc udział w zawodach  lub rysując kredą. Natomiast dorośli mieli okazję podzielić się swoimi świadectwami na temat wiary i porozmawiać na różne tematy.Atmosfera była bardzo rodzinna.

Myślę, że dzięki temu spotkaniu  miała okazją zawiązać się prawdziwa wspólnota , która nie tylko będzie się wspierała  wzajemną modlitwą , ale też będzie okazywać sobie pomoc poza murami Kościoła.

Autorka: Wioletta D.