Ogłoszenia duszpasterskie WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 1 czerwca 2014

 

  1. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego.
  2. Zapraszamy na koncert jazzowej wokalistki Małgorzaty Hutek pt: „Ufam Tobie”. Będą to jazzowe medytacje nad psalmami. Piątek 6 czerwca godz. 19 – sala pod kościołem . Serdecznie zapraszamy!
  3. 7 czerwca zapraszamy na wigilijne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego organizowane przez odnowę w Duchu świętym i Ruch Światło Życie. Początek godz. 22 a o 24 Msza św. i agapa. Serdecznie zapraszamy.
  4. Zapraszamy na Marsz życia i rodziny, który odbędzie się 8 czerwca. Początek Mszą świętą w Katedrze o 13.30.  Finałem marszu będzie piknikiem na błoniach w parku Kusocińskiego.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i sobota miesiąca. W czwartek Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o 17. 30. A na 18 na  Mszę święta Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W piątek odwiedzimy naszych chorych od godz. 9. W I-szą sobotę adoracja po Mszy o 8 a następnie o 12 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O 17.30 nabożeństwo czerwcowe  a następnie Msza święta w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
  6. Wszystkich zainteresowanych wakacyjnym pielgrzymowaniem do Częstochowy serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę w dniach od 30 lipca do 12 sierpnia. Z naszej parafii wyrusza grupa „klasztor w drodze”. Będzie to grupa o zakonnym charakterze olsztyńskich wspólnot zakonnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Szczegóły u brata Marcina.
  7. W tym roku za racji kanonizacji Jana Pawła II Wydział duszpasterski kurii diecezjalnej wyraził zgodę na przeprowadzenie parafialnej procesji Bożego ciała w samą uroczystość 19 czerwca. Ołtarze w czasie procesji jak co roku przygotowują  poszczególne grupy: 1- FZŚ, 2- Grupa Modlitewna o. Pio i Odnowa w Duchu świętym, 3- przy Krzyżu Papieskim – wolontariat naszej parafii oraz Caritas, któremu szczególnie dziękuję za dobrą wolę i za bezinteresowność w posłudze w naszej parafii , 4- Żywy Różaniec.
  8. Dziś zbieramy ofiary do puszek na rzecz ubogich naszej parafii. Za wszelkie ofiary jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.